Menu kategóriíKategórie

Kategórie

masiarske-potreby.sk » Korenie»Štartovacie kultúry»Štartovacia kultúra SAFE Pro B-LC-78

Kategórie

Štartovacia kultúra SAFE Pro B-LC-78

SAFEPRO® B-LC-78 pre zvýšenie farby a chuti.

Zníženie rizika Listeria monocytogenes.


Balenie 25 g pre 100 kg mäsa.

Viac detailov

405062

Dostupnosť: SKLADOM U DODÁVATEĽA

s DPH 6,10 €

bez DPH 5,08 €

Štartovacia kultúra SAFE Pro B-LC-78

SafePro® B-LC-78 je kultúra na zvýraznenie farby a tvorbu chuti v konzervovaných mäsových výrobkoch vyrobených zo surovín s vysokým pH. Kultúra má vysokú toleranciu soli a poskytuje príjemnú vytvrdzovaciu chuť a stabilnú farbu v kombinácii so silnými antagonistickými vlastnosťami proti Listeria monocytogenes. Okrem toho spomaľuje tvorbu rancidity.

Obsah vrecka sa pridáva priamo do konzervačnej soli alebo do soľanky.

Kultúra sa pridá do klobásovej zmesi pred plnením črievok.

Ideálna teplota fermentácie: 25-30 °C

Štartovacie kultúry sa používajú na vyrovnanie hladín PH, poskytujú pikantnú chuť, kontrolujú rast priateľských baktérií a urýchľujú proces fermentácie.

Tradične sa výroba fermentovaných párkov spoliehala na správnu rovnováhu baktérií už prítomných v mäse. Použitie štartovacej kultúry (správne) zabezpečí spoľahlivejší výsledok.

Všetky štartovacie kultúry sú skladom u dodávateľa.

Všeobecné zaobchádzanie s Chr. Hansen mäsové kultúry sušené mrazom:

Chr. Hansen lyofilizované kultúry sú voľne sypké prášky s farbami od sivobielej po stredne hnedú. Tento rozsah farieb je typický a nemá vplyv na výkon. Po otvorení balenia by kultúry mali byť vizuálne voľne sypké. Kultúra, ktorá je nahromadená vo vrecúšku, by sa nemala používať, pretože to naznačuje zneužitie teploty.

Každé vrecúško s výrobkom má vytlačený štítok s informáciami, ktorý obsahuje dátum minimálnej trvanlivosti. Pre konzistentný výkon by sa kultúry mali použiť pred týmto dátumom.

Kultúry sa skladujú v skladoch s kontrolovanou teplotou v súlade so špecifikovanými podmienkami skladovania. Na udržanie najlepšieho výkonu počas skladovateľnosti by sa kultúry mali skladovať pri teplote -18 °C alebo nižšej. Chr. Hansen garantuje trvanlivosť 18 mesiacov od dátumu výroby pre mrazom sušené mäsové kultúry skladované pri -18°C. Vyššie skladovacie teploty znížia očakávanú trvanlivosť. Kultúry skladované pri +5°C majú trvanlivosť 6 týždňov. Po otvorení vrecka Chr. Hansen odporúča, aby bol výrobok spotrebovaný naraz, aby bola zaručená životnosť.

Kultúry sa dodávajú buď v podmienkach okolia, alebo v chladiarenských/zmrazených podmienkach. Preprava pri teplote okolia nezníži výkon pod špecifikovanú aktivitu. Kultúra by však nemala byť vystavená teplotám nad 30 °C dlhšie ako 10 dní, pretože to môže ohroziť kvalitu produktu. Lyofilizované mäsové kultúry sú relatívne stabilné pri teplotách pod 30 °C kvôli ich nízkej aktivite vody.

Podobný tovar v tejto kategórií

Kategórie

infolinka Infolinka 0917 230 451 Po - Pi / 08:00 - 15:30
Ocieľka - mesačník pre mäsiarov Mäsiarske potreby katalóg

Sledujte nás

Nezmeškajte naše aktuálne zľavy, akcie a novinky.