Menu kategóriíKategórie

Kategórie

masiarske-potreby.sk » Korenie»Štartovacie kultúry»Štartovacia kultúra, na 100 kg mäsa, typ: T-SPX, bal. 25 g

Kategórie

Štartovacia kultúra, na 100 kg mäsa, typ: T-SPX, bal. 25 g

Štartovacia kultúra pre všetky fermentované údeniny,
kde je žiadúce mierne okyslenie.

Odporúča sa najmä pre výrobu párkov južno-európskeho typu
s nízkym obsahom kyselín. Je aromatická.

Na 100 kg mäsa, balenie 25 g.

Po otvorení skladovať pri teplote -15 stupňov.

Viac detailov

1686

Dostupnosť: SKLADOM U DODÁVATEĽA

s DPH 10,25 €

bez DPH 8,54 €

Štartovacia kultúra, na 100 kg mäsa, typ: T-SPX, bal. 25 g

Bactoferm T-SPX Starter Culture 25 gramové balenie spracuje 100 kg mäsa. Obsahuje  baktérie Pediococcus pentosaceus, Staphylococcus xylosus

Kvôli viacerým požiadavkám na produkty, ktoré môžu pomôcť pri fermentovaných alebo vzduchom sušených salámach, sme našli zásobu štartovacích kultúr.

Štartovacie kultúry sa používajú na premenu cukrov na kyselinu mliečnu vo fermentovaných údeninách. Vytvára pikantnú chuť, ktorú poznáme v saláme. Kultúra sa pridá do klobásovej zmesi pred plnením črievok.

Štartovacie kultúry sa používajú na vyrovnanie hladín PH, poskytujú pikantnú chuť, kontrolujú rast priateľských baktérií a urýchľujú proces fermentácie. 

Všetky štartovacie kultúry sú skladom u dodávateľa.

Všeobecné zaobchádzanie s Chr. Hansen mäsové kultúry sušené mrazom:

Chr. Hansen lyofilizované kultúry sú voľne sypké prášky s farbami od sivobielej po stredne hnedú. Tento rozsah farieb je typický a nemá vplyv na výkon. Po otvorení balenia by kultúry mali byť vizuálne voľne sypké. Kultúra, ktorá je nahromadená vo vrecúšku, by sa nemala používať, pretože to naznačuje zneužitie teploty.

Každé vrecúško s výrobkom má vytlačený štítok s informáciami, ktorý obsahuje dátum minimálnej trvanlivosti. Pre konzistentný výkon by sa kultúry mali použiť pred týmto dátumom.

Kultúry sa skladujú v skladoch s kontrolovanou teplotou v súlade so špecifikovanými podmienkami skladovania. Na udržanie najlepšieho výkonu počas skladovateľnosti by sa kultúry mali skladovať pri teplote -18 °C alebo nižšej. Chr. Hansen garantuje trvanlivosť 18 mesiacov od dátumu výroby pre mrazom sušené mäsové kultúry skladované pri -18°C. Vyššie skladovacie teploty znížia očakávanú trvanlivosť. Kultúry skladované pri +5°C majú trvanlivosť 6 týždňov. Po otvorení vrecka Chr. Hansen odporúča, aby bol výrobok spotrebovaný naraz, aby bola zaručená životnosť.

Kultúry sa dodávajú buď v podmienkach okolia, alebo v chladiarenských/zmrazených podmienkach. Preprava pri teplote okolia nezníži výkon pod špecifikovanú aktivitu. Kultúra by však nemala byť vystavená teplotám nad 30 °C dlhšie ako 10 dní, pretože to môže ohroziť kvalitu produktu. Lyofilizované mäsové kultúry sú relatívne stabilné pri teplotách pod 30 °C kvôli ich nízkej aktivite vody.

Podobný tovar v tejto kategórií

Kategórie

infolinka Infolinka 0917 230 451 Po - Pi / 08:00 - 15:30
Ocieľka - mesačník pre mäsiarov Mäsiarske potreby katalóg

Sledujte nás

Nezmeškajte naše aktuálne zľavy, akcie a novinky.