Menu kategóriíKategórie

Kategórie

masiarske-potreby.sk » Korenie»Štartovacie kultúry»Štartovacia kultúra, biela pleseň, MOLD 600, bal. 25g

Kategórie

Štartovacia kultúra, biela pleseň, MOLD 600, bal. 25g

Štartovacia kultúra, biela pleseň na povrchy surovej šunky
a surovej klobásy a salámy.

Vhodná na výrobu maďarskej salámy.

 

Viac detailov

40508

EAN: 5700126985186

Dostupnosť: SKLADOM U DODÁVATEĽA

s DPH 15,65 €

bez DPH 13,04 €

Štartovacia kultúra, biela pleseň, MOLD 600, bal. 25g

Dávkovanie: 25 g / 10 l vody. Sáčok obsahuje 25 gramov kultúry.

Mäso kultúra na výrobu lisovaných sušených klobás s bielym / krémovo sfarbeným vzhľadom. Mold-600 je jediná kmeňová kultúra obsahujúca spory Penicillium nalgiovense v lyofilizovanej forme. P. nalgiovense je rýchlo rastúca, s  tradičnou bielou plesňou kultúry na povrchu.

Mold-600 sa odporúča najmä pre výrobu tradičných údenín sušených pri nízkej teplote a / alebo nízkej vlhkosti vzduchu.

Mold-600 potláča rast nežiaducich organizmov ako pôvodných foriem, kvasiniek a baktérií. Kultúra má pozitívny vplyv na proces sušenia tým, že bráni vzniku suchého ráfika. Ďalej sa forma rozkladá na kyselinu mliečnu v priebehu zrenia, čo vedie k zvýšeniu pH.

Všetky štartovacie kultúry sú skladom u dodávateľa.

Všeobecné zaobchádzanie s Chr. Hansen mäsové kultúry sušené mrazom:

Chr. Hansen lyofilizované kultúry sú voľne sypké prášky s farbami od sivobielej po stredne hnedú. Tento rozsah farieb je typický a nemá vplyv na výkon. Po otvorení balenia by kultúry mali byť vizuálne voľne sypké. Kultúra, ktorá je nahromadená vo vrecúšku, by sa nemala používať, pretože to naznačuje zneužitie teploty.

Každé vrecúško s výrobkom má vytlačený štítok s informáciami, ktorý obsahuje dátum minimálnej trvanlivosti. Pre konzistentný výkon by sa kultúry mali použiť pred týmto dátumom.

Kultúry sa skladujú v skladoch s kontrolovanou teplotou v súlade so špecifikovanými podmienkami skladovania. Na udržanie najlepšieho výkonu počas skladovateľnosti by sa kultúry mali skladovať pri teplote -18 °C alebo nižšej. Chr. Hansen garantuje trvanlivosť 18 mesiacov od dátumu výroby pre mrazom sušené mäsové kultúry skladované pri -18°C. Vyššie skladovacie teploty znížia očakávanú trvanlivosť. Kultúry skladované pri +5°C majú trvanlivosť 6 týždňov. Po otvorení vrecka Chr. Hansen odporúča, aby bol výrobok spotrebovaný naraz, aby bola zaručená životnosť.

Kultúry sa dodávajú buď v podmienkach okolia, alebo v chladiarenských/zmrazených podmienkach. Preprava pri teplote okolia nezníži výkon pod špecifikovanú aktivitu. Kultúra by však nemala byť vystavená teplotám nad 30 °C dlhšie ako 10 dní, pretože to môže ohroziť kvalitu produktu. Lyofilizované mäsové kultúry sú relatívne stabilné pri teplotách pod 30 °C kvôli ich nízkej aktivite vody.

Podobný tovar v tejto kategórií

Kategórie

infolinka Infolinka 0917 230 451 Po - Pi / 08:00 - 15:30
Ocieľka - mesačník pre mäsiarov Mäsiarske potreby katalóg

Sledujte nás

Nezmeškajte naše aktuálne zľavy, akcie a novinky.