Menu kategóriíKategórie

Kategórie

masiarske-potreby.sk » Blog» Mesačník Ocieľka - č. 3

Kategórie

Ocieľka - Mesačník pre mäsiarov

OCIEĽKA

Mesačník pre mäsiarov

3

Ocieľka - Mesačník pre mäsiarov

Termo boxy FUTURE - izolačné boxy do tepla i do chladu

Izolačné vlastnosti materiálov dnes zabezpečujú stálu teplotu tovaru, ktorý je v nich uzavretý. Výborným dôkazom sú polypropylénové boxy THERMO FUTURE, ktoré slúžia na prepravu teplých alebo studených potravín.

Ich izolačné vlastnosti sú vynikajúce pre uchovanie teploty v rozpätí -40 až 120 stupňov Celzia. Expandovaný polypropylén zabezpečí ľahkosť a odolnosť boxov, čoho výsledkom je pevná konštrukcia a tiež výborné hygienické vlastnosti. Rôzne variabilné systémy boxov Vám umožnia nájsť to správne využitie.

hint TIP: Boxy Thermo Future môžete ľahko umývať aj v umývačke riadu :-)

Termo box Termobox

Termo boxy

K dispozícii sú rôzne veľkosti boxov štandardizované pre normy GN 1/1, GN 1/2 alebo EN. Taktiež pre špecifické rozmery balenia pizze alebo nápojový sortiment. Súčasťou ponuky je mnohoraké príslušenstvo obsahujúce chladiace články alebo naopak termočlánky pre teplé jedlá.

Termo box Termobox

Termo boxy

hint TIP: Zaujímavým systémom sú skladačky systému SALTO Box, ktoré udržia teplotu a čerstvosť zákuskov, chlebíčkov alebo iného sortimentu studenej kuchyne.

Zľava pre Váš ďalší nákup

zlava

Do 31.5.2018 môžete pri nákupe v našom e-shope masiarske-potreby.sk zadať ku objednávke kód zlavadomaja a získate 5% zľavu na celý Váš nákup u nás.

Brúsenie nožov - seriál

2. časť - klik-klak brúska

Klik-klak brúska alebo „klepáč“ je jednoduchý nástroj na brúsenie a leštenie nožov. Jeho konštrukcia je prispôsobená kvalitnej údržbe noža aj pre neprofesionálov. Jednoduchým ťahom noža cez vymedzenú štrbinu po strunách sa nôž naostrí resp. vyrovná jeho ostrie. Existuje niekoľko typov klik-klak brúsok podľa materiálu a použitých brúsnych strún.

Telo brúsky môže byť umelé alebo nerezové, avšak najdôležitejšou časťou sú použité brúsne struny. Tie slúžia buď na zbrusovanie ostria noža (HyperDrill) alebo na leštenie a zrovnávanie čepele (Polish).

klik-klak brúska klik-klak brúska

klik-klak brúsky

Aké sú výhody klik-klak brúsok?

  1. Jednoduché bezpečné ostrenie noža s prednastaveným uhlom ostrenia.
  2. Jednoduchá výmena sady brúsnych strún.
  3. Pri niektorých typoch (Magneto) zachytávanie kovových mikropilín.
  4. Niektoré typy obsahujú podstavec (Rapid Action) alebo držiak na stôl (Yellow Cut).

Rýchle nabrúsenie noža aj pre amatérov.

V ďalšom vydaní mesačníka Ocieľka urobíme zadosťučinenie názvu nášho štýlového mesačníka a v seriáli o brúseni sa budeme venovať rôznym typom ocieľok.

Poradňa

question Aký kuchársky nôž si mám vybrať pre prípravu jedla v kuchyni?

Existuje veľa druhov kuchárskych nožov. V kuchyni je to Váš najlepší pomocník, ktorý použijete na krájanie, sekanie, rezanie, tvarovanie a zdvíhanie potravín. Štandardná dĺžka čepele je okolo 21 cm. U nás nájdete kuchárske nože značky DICK. Viete však s kuchárskym nožom správne krájať?

hintTIP: Vykonávajte kolískový pohyb, pričom využívajte zaoblenie ostria. Nechajte pritom špičku čepele na krájacej doske. Začnite pomaly. S narastajúcimi skúsenosťami budete rýchlejší. Krájajte bez väčšej sily a využívajte vyváženosť a precíznosť profi-noža.

Kuchynský nôž Kuchynský nôž

Kuchynské nože DICK

V prípade, ak máte nejakú otázku, tip alebo recept, neváhajte sa podeliť s čitateľmi mesačníka Ocieľka a my Vás za to odmeníme. Vaše otázky, tipy a recepty nám napíšte na email obchod@masiarske-potreby.sk

Prihlásenie k odberu mesačníka Ocieľka

Pokiaľ chcete byť medzi prvými ktorí dostanú ďalšie číslo mesačníka Ocieľka, tak sa prihláste k odberu zadaním Vašej emailovej adresy.

 
Ocieľka - Mesačník pre mäsiarov

Kategórie

infolinka Infolinka 0917 230 451 Po - Pi / 08:00 - 15:30
Ocieľka - mesačník pre mäsiarov Mäsiarske potreby katalóg

Z nášho blogu

Veľká letná hra

Každá letná objednávka tovaru postupuje do losovania o týchto 7 cien.

čítať viac »

Doručujeme už aj v sobotu

Od mája už pre našich zákazníkov ponúkame možnosť doručenia objednaného tovaru aj v sobotu

čítať viac »

Mäsiarske potreby na Majálese

Dňa 15.5.2016 organizovala VI.ZŠ v Bardejove na sídlisku Družba Majáles pre žiakov a priateľov školy kde sme sa zúčastnili aj my.

čítať viac »

Získajte dopravu zadarmo

Prihláste sa na odber newslettera a časopisu Ocieľka s aktuálnymi informáciami o našom eshope. Prihlásením získavate zľavový kupón na dopravu zadarmo k Vašej objednávke!

 

Prihlásením súhlasíte so spracovaním osobných údajov

X